AL | EN


This is an example of a HTML caption with a link.

HISTORIKUOJQ "ABS-K",Gjakovė vepron nė Komunėn e Gjakovės. Ėshtė regjistruar nė tetor 2000, nė fillim me njė zyrė dhe me staf organizativ prej tre vetave. Detyrat kryesore dhe qėllimet e stafit kanė qenė shikimi i mundėsive tė organizimit tė trajnimeve profesionale, duke studiuar tregun dhe nevojat e tė rinjve nė komunėn e Gjakovės.
Pėr studimin e tregut ka qenė e nevojshme organizimi i zyrės pėr kėshillime tė moshave rinore dhe tė prindėrve tė tyre, pėrmes intervistave grupore dhe individuale.
Mbi bazėn e bisedave dhe tė kėshillave tė pjesėmarrėsve ėshtė vlerėsuar strategjia e punės sė ABS-K pėr kohėn nė vijim.